kuchenne opowieści, minimalizm, slowlife

Słoik w Warszawie

Słoik w Warszawie

Nie jestem ani wielką fanką stygmatyzacji „słoików”, ani też, w dobie rosnącej popularności gotowania, przywożenia jedzenia od mamy na cały tydzień. Zamiast pałaszować leczo i schabowe, lepiej przecież odpalić durszlak.pl i poszukać inspiracji, albo pójść do jednej z tysiąca knajpek.

Ze stereotypem warszawskiego Słoika gra lokal o takiej samej nazwie. Wybraliśmy się tu dużą grupą, skuszeni świetną lokalizacją (centrum samego centrum), dobrymi opiniami i poleceniem znajomych. Jak podobało się w słoiku?

Dużym plusem, poza lokalizacją jest miły, nienachalny wystrój, dużo przestrzeni i co najważniejsze, wielkie stoły! Nie zliczę ile razy miałam problem żeby zarezerwować większy niż 4-6 osób w miejscu innym niż sieciówki typu Sphinx, gdzie nikt z szanujących się blogerów kulinarnych nie bywa bez absolutnej konieczności ;-)

Początkowo trochę się naczekaliśmy i pan z uroczym uśmiechem i platkietką „uczę się” zaliczył małą gafę, bo na pytanie jakie białe wino znajduje się w menu, odpowiedział „no…białe”, ale później było już tylko lepiej.

70df73b5c1120e825c71fbd803e417b0_1443638926

Z jedzenia spróbowaliśmy m.in żurku, żeberek, burgerów i tarty. Wszystko było smaczne. Mi do gustu przypadły duże i porządne margherity, w poniedziałki w bardzo atrakcyjnej cenie 10zł.

To nie jest lokal dla szukających doznań kulinarnych (dwa kroki dalej mamy chociażby Mąkę i Wodę czy Aioli), ale zdecydowanie polecam go na dłuższe spotkania w większej grupie. Atmosfera jest swobodna i sympatyczna, podobnie obsługa. Nie jest też tak głośno jak chociażby w Aioli. Dodając do tego śmieszną nazwę, kapitalną lokalizację i dobre ceny wychodzi dobra, solidna ocena. Nie zaszłabym tu pewnie na lunch, ale jak już przed chwilą pisałam – na dłuższe spotkanie z dawno niewidzianą grupą przyjaciół (drodzy, już za wami tęsknię!) jak najbardziej.

22359eb27f0cb0e9f18271f824d6f185_1443638925

No i zrobienie knajpy która nazwę wzięła od słowa które dzieli mieszkańców stolicy i jest mocno pejoratywne i zamienienie jej w fajne, bezpretensjonalne miejsce – brawo!

Na uwagę zasługuje też oferta śniadaniowa – do dowolnej kawy lub herbaty śniadanie w Słoiku podają za 1zł.

Restauracja Słoik

Złota 11
00-019 Warszawa
Link do FBDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *