kuchenne opowieści, minimalizm, slowlife

O MNIE

With a Pinch of Salt to wdzięczny idiom oznaczający traktowanie czegoś z przymrużeniem oka, nie do końca serio, ze szczyptą niedowierzania… Czyli moją życiową filozofię.

Kiedy wiele lat temu wyjeżdzałam na studia z rodzinnego domu, mama przepowiedziała mi z posępną miną, że pewnie umrę z głodu, bo do wszystkiego mam dwie lewe ręce.

Dziś, po tych ośmiu latach jestem panią swojego losu i kuchni, żoną i staram się dbać o to, żeby żyć zdrowo i prosto, jedząc sezonowe produkty i celebrując każdy posiłek.

Uwielbiam kuchnię włoską i świeży, chrupiący, jeszcze ciepły chleb skropiony oliwą, a dziś mama uważa mnie za całkiem duży autorytet kulinarny! Los bywa przewrotny.

Moim naturalnym środowiskiem jest Warszawa, pokochałam to miasto, tu mieszkam, żyję na Bielanach , odkrywając nowe miejsca na przechadzkach i spacerach, zaglądając do niepozornych kawiarenek i tworząc swoją własną, unikalną mapę Warszawy i okolic.

W wolnym czasie uzupełniam wykształcenie filologiczne kolejnymi książkami i czasopismami, odliczam czas do kolejnej wakacyjnej podróży.

Nie znoszę lukrecji i anyżu, tradycyjnej kuchni polskiej, ciast z kremem maślanym.

Witaj na moim blogu. Mam nadzieję, że miło spędzisz tu czas!

12391066_520280191472439_1273089552162097317_n


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *