kuchenne opowieści, minimalizm, slowlife

Najlepsze pho w Warszawie – Oh My Pho!

Najlepsze pho w Warszawie – Oh My Pho!

Trochę kontrowersyjny tytuł, ale co tam.

 

Mam ostatnio ogromną fazę na smażone makarony sojowe, orientalne buliony i sajgonki.

O ile te dwie ostatnie pozycje z mniejszym lub większym powodzeniem robimy w domu, o tyle jeśli chodzi o dobre pho, warto zdać się na ekspertów.

Pho to dla mnie taki rosół na sterydach, jeszcze lepszy i jeszcze bardziej rozgrzewający, no i z pikantną nutą, której brakuje mi w naszej klasycznej polskiej zupie.

Chciałam spróbować prawdziwego, aromatycznego pho, najlepiej ostrego i dzięki poleceniu kochanej Kornelii z Hey Nelly trafiłam do Oh My Pho, jednego z wielu lokali gastronomicznych zlokalizowanych w centrum miasta.

Spodobał mi się od pierwszego wejrzenia – ma ładny, nowoczesny szyld, a nie koszmarek rodem z Loving Hut, standardowo widoczny w każdym azjatyckim fastfoodzie. Lokal znajduje się przy Wilczej 24.

najlepsze pho w warszawie

 

Później było już tylko lepiej – szybko złożyłam zamówienie u bardzo sympatycznej pani z obsługi i czekając na zamówienie, jak zahipnotyzowana wpatrywałam się w ścianę machających do mnie Maneki-neko.

Warto się tu wybrać chociażby dla tego widoku. Niesamowite :)

Po niecałych 10 minutach, przy pełnym lokalu dostałam moje pikantne pho…I powiem wam zupełnie szczerze, że to była miłość od pierwszego posmakowania.

Ostry, aromatyczny bulion, bogata miska (dużo mięsa, makaronu, warzyw), do tego cała gama dodatków, którymi dosmaczamy bulion według uznania.

 

najlepsze pho w warszawie

Ja nie żałowałam sobie limonek, sirrachy i bulion doprawiłam idealnie! Było po prostu pysznie.

Niezależnie od tego, którą wersję zamówicie (polecam ostrą i z pysznymi wontonami), będzie wam smakować. Oczywiście, jeśli lubicie orientalną kuchnię.

Inną potrawą, której spróbowaliśmy to klasyka – smażony makaron z kurczakiem.

Nie jest to potrawa na miarę kuchni molekularnej, ale niech pierwszy rzuci kamień ten, kto nigdy nie miał ochoty na trochę niezdrowe, tłuste i aromatyczne danie ;) Było bardzo smacznie.

Podsumowując – jeśli lubicie viet food, albo chcecie go spróbować po raz pierwszy, kierujcie swoje kroki śmiało do Oh My Pho!

Uwaga, ze względu na spory ruch często jest problem z miejscem, ale zawsze można dosiąść się do kogoś :) Najlepsze pho w Warszawie – moim skromnym zdaniem to właśnie ten adres.

najlepsze pho w warszawie

 Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *