kuchenne opowieści, minimalizm, slowlife

Moodie Warszawa – najlepsza Matcha Latte w mieście

Moodie Warszawa – najlepsza Matcha Latte w mieście

Przychodzi czasem ochota na spróbowanie czegoś nowego. Przy okazji wizyty w Pracowni Rękawiczek T. Kowalskiego (nie znacie? klikajcie migusiem w link i wybierzcie się po piękne rękawiczki które są robione w Polsce w manufakturze, a kosztują tyle, co H&m czy Zara) zdecydowaliśmy się odwiedzić stosunkowo nowy lokal oferujący głównie różnego rodzaju soki i koktajle, a także kawę, Moodie na Chmielnej.

Moodie Warszawa

Wyczytałam na którymś blogu, że można tam wypić prawdziwą matcha latte. Ta ze Starbucksa jest niezła, ale zdecydowanie za słodka jak na mój gust. Uwielbiam charakterystyczną goryczkę matchy (sernik z nią, który zrobiłam kiedyś na urodziny T. śni nam się czasem po dziś dzień!), a ponieważ najlepszy z mężów ostatnio również spróbował tego napoju i uznał, że jest smaczny, przeszliśmy się Chmielną aż do Centrum i odnaleźliśmy niepozorny lokal, tuż przy Kinie Atlantic. Lubię ten rejon – często przychodzimy tu na filmy ze znajomymi, więc mam z nim związanych dużo miłych wspomnień.
Moodie Warszawa Moodie Warszawa

Bardzo podoba mi się wystrój tego niewielkiego miejsca. Jestem też w szoku, że ceny soków i smoothies są niższe niż w sieciówce w której piłam soki, pracując w Promenadzie (a w Moodie owoce i warzywa kupowane są w Polsce, w miarę możliwości jak najbardziej lokalnie, przynajmniej tak zapewniają w wywiadzie). To, co spodobało mi się dużo mniej to dopłata 2zł za mleko sojowe/ryżowe :(

Zamówiliśmy to, po co przyszliśmy, czyli matcha latte na sojowym i była bardzo dobra. Nie za słodka, z wyczuwalną goryczką, lekko spienionym mlekiem. Zdecydowanie będę tu przychodzić przed seansem w kinie albo podczas spacerów po okolicy, bo odpowiednik zielonej herbaty z matchą ze Starbucksa może się schować. Szkoda tylko, że większość klientów, którzy nie piją krowiego mleka z takich, lub innych przyczyn, musi dopłacać aż 2zł. Soki za to mają zacną cenę, więc może następnym razem zamiast zielonej herbaty zamówię jeden z trzech, który nie ma w sobie jabłek i który mnie nie uczuli ;)

Moodie Warszawa

 

 

 5 thoughts on “Moodie Warszawa – najlepsza Matcha Latte w mieście”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *