kuchenne opowieści, minimalizm, slowlife

Niezły meksyk! La Sirena Warszawa recenzja

Niezły meksyk! La Sirena Warszawa recenzja

La Sirena Warszawa recenzja pinchofsalt.pl. Jak ja lubię odkrywać miejsca!

Zobaczyłam recenzję na blogu Madame Edith i niezwłocznie postanowiłam się wybrać, a że okazja również ku temu sprzyjała, nasza trójka zaparkowała pod bardzo niepozornie wyglądającym lokalem i…wsiąkła na dobre.

Nie było już miejsc więc miła dziewczyna z obsługi usadziła nas przy barze, na co na początku narzekali nieco moi towarzysze, ale wystarczyło zamienić kilka słów z młodym, przemiłym barmanem sypiącym anegdotami żebyśmy je od razu pokochali. Nota do właścicieli: taka obsługa to skarb, dbajcie o niego, bardzo proszę ;-).

Rzadko zdarza mi się być tak zadowoloną, a w La Sirenie od wejścia czujesz się jak u siebie, jak stały i mile widziany.
Po raz kolejny w drzwiach minęliśmy się z Grzesiem Łapanowskim (pozdrowienia!), którego wizyta od wejścia zapowiada udane przeżycia. I tak dokładnie było.

13318746_587781554722302_91789003_n

Koktajle to osobna historia. Po pierwsze dzięki niesamowicie miłemu barmanowi który opowiedział nam ze szczegółami, co znaczy ścinanie polików, a po drugie dzięki doradzeniu nam. Każde z naszej trójki uważało zawzięcie, że ich koktajl (Nube, Mexicolada, Ruibarbro) był tym najlepszym. Ja postawiłam na Nube, który zgodnie z obietnicą ścinał poliki pierwsza klasa.

Głodni wrażeń i z apetytami po koktajlach przeszliśmy do dań głównych, nie zawracając sobie głowy przystawkami.

Chimichanga – piekielnie ostra! Małe ostrzeżenie, dla fanów mocnych smaków. Jest na prawdę pikantnie, ale najlepszy z mężów bardzo ją chwalił.

13329805_587781271388997_2138983117_n

Burrito Short Ribs – nasz przyjaciel podchodził do wizyty w La Sirene nieco sceptycznie bo nie przepada za ostrymi smakami, ale wyszedł zachwycony. Wszystko grało, chrust z batatów z sosem mole. Było ostre, ale nie za ostre dla wrażliwego podniebienia.

Ja zdecydowałam się na Shrimp Burrito, czyli placek z krewetkami w cieście piwnym. Wyborny! Ostry, ale nie do przesady, krewetek było kilka a nie jedna, jak to czasem bywa w daniach z tymi pysznymi owocami morza. Majonez chipotle, który podają do tego dania – pycha!

la sirena warszawa blog recenzja

Chcieliśmy bardzo spróbować deseru, ale nie było już na niego miejsca. Ale nic straconego – wychodząc z La Sireny na zasłużony spacer, postanowiliśmy, że spróbujemy go następnym razem.

Niektóre knajpy, a nie jest ich wiele, mają po prostu duszę. I La Sirena: The Mexican Food Cartel jest właśnie taką perełką. Polecam, polecam, polecam!Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *